Přejít k hlavnímu obsahu

Přidej se
a zatepluj s námi!

Energetická chudoba ohrožuje v aktuální situaci mnoho z nás. Abychom ve zdraví přežili tuto zimu i tu příští, potřebujeme si vzájemně pomáhat a prosazovat řešení, která zajistí právo na dostatek energie k důstojnému životu všem a neohrozí přitom zdraví naší planety. Právě to hodláme dělat v rámci kampaně Energie lidem. Přidejte se k nám a zapojte se do vzájemné pomoci lidem ohroženým energetickou chudobou.

Co budeme v rámci kampaně dělat?

Naším cílem je v rámci kampaně organizovat přímou, vzájemnou pomoc lidem ohroženým energetickou chudobou, budovat skupiny vzájemné pomoci v sousedstvích a komunitách po celé republice a požadovat systémová, ekologická a solidární řešení energetické chudoby. 

obcházet ohrožené lidi v našem sousedství a nabízet podporu, informace a pomoc. Starat se, že nikdo - zejména starší, samostatně žijící lidé - nezůstane bez pomoci a pozornosti v nedůstojných podmínkách. Potkávat se a řešit své problémy společně, ne osaměle.
učit se, jak realizovat svépomocná opatření na snížení spotřeby energie (izolování oken či stropů) a nabízet pomoc s jejich realizací ohroženým lidem.
informovat o příčinách a řešeních energetické chudoby, a budovat společně s ohroženými lidmi hnutí za její systémové řešení, založená na zpřístupnění čisté energie a úspor všem, kdo je potřebují a lepší redistribuci zisků z energetiky.
učit se organizovat se společně s dalšími lidmi za naše společné zájmy, spolupracovat ve skupinách a dlouhodobě a udržitelně se angažovat za společenskou změnu.

Jak se můžeš zapojit?

1. Přijď na úvodní call

Nech nám svůj kontakt. Brzy se ti ozveme s balíčkem úvodních informací a pozvánkou na úvodní call. Na něm tě uvítáme do kampaně a řekneme ti víc o tom jak se zapojit.

2. Zapoj se do místní skupiny

Zapojit se můžeš odkudkoliv v České republice. Přidat se můžeš do jedné z místních skupin zapojených organizací. Pokud tam, kde žiješ, žádná není, můžeme tě podpořit v jejím založení.

* Tato pole jsou povinná
Zaškrtnutím pole udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o kampani Energie lidem. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na osobni.udaje@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů v Hnutí DUHA najdete na https://www.hnutiduha.cz/informacni-memorandum.

Kdo jsme

Iniciativa Energie lidem vznikla spojením ekologických a sociálních organizací. Naším cílem je řešit dopady rostoucích cen energií a energetické chudoby v následujících měsících a prosazovat systémová řešení.