Přejít k hlavnímu obsahu

Sdílet si s rodinou nebo sousedy elektřinu z fotovoltaiky?

Energie na vahách

To půjde jedině s novelou energetického zákona - napište politikům!

Prosaďme společně zákon, který umožní každému zapojit se do výroby a sdílení energie.

Vytvoření energetických společenství závisí na přijetí zákona v té správné podobě, a proto je důležité, aby politici naslouchali aktivním lidem, jako jste Vy!

* Tato pole jsou povinná

Zaškrtnutím pole udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o výzvě a dalších aktivitách vedoucích k ochraně životního prostředí. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na osobni.udaje@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů v Hnutí DUHA najdete na https://www.hnutiduha.cz/informacni-memorandum.

Proč by poslanci a poslankyně měli prosadit vládou schválenou novelu?

Naděje na nové možnosti

Novela energetického zákona přináší nový způsob uspořádání energetického trhu, který změní způsob, jak lidé v České republice získávají elektřinu.

Vzniknou energetická společenství, jejichž členové si sami určí, kde stavět nové zdroje a kolik platit za elektřinu. 

Šmitec neprůhlednosti

Dnes jsou lidé, ale i firmy nebo obce, pouhými spotřebiteli energie, případně si ji mohou vyrábět jen pro vlastní potřebu.

Novela energetického zákona však přináší možnost sdílení elektřiny mezi lidmi, kteří ji vyrábějí pomocí svých střešních elektráren nebo společné investice do větších projektů.Do energetiky tak konečně přijde čerstvý vítr inovací i nižších cen.

Energetika 21. století

Digitalizace, chytré sítě, baterie a elektromobily. Energetika stojí na prahu revoluce, jakou byl vznik internetu pro komunikace.

Sdílení energie a využití těchto technologií ale potřebuje oporu v novele energetického zákona. Díky ní mohou lidé plně a efektivně využít možnosti výroby vlastní energie. Nenechme si ujet vlak.